Zemní pískový samonosný filtr pro 3-5 členů domácnosti je podzemní zařízení s rozvodným potrubím sloužící jako druhý stupeň čištění splaškových vod. Je opatřen nátokovým a odtokovým otvorem a zpravidla je instalován za tříkomorový septik. Za pískový filtr je možné napojit retenční nádrž, která přečištěnou vodu zachytí pro potřeby závlahy zahrady, mytí nářadí, případně opětovného použití v RD např. na splachování WC. Vyrábíme pouze z materiálu první jakosti. Nepoužíváme recyklovaný tmavý polypropylen. Připomínáme že, ke stavbě septiku s pískovým fitlrem je zapotřebí stavební povolení a k vypouštění vod je potřeba souhlas příslušného vodoprávního úřadu.

Princip přečištění odchozích vod spočívá na protékání vody drenážním potrubím, které je obsypáno pískem a štěrkem o různé hrubosti, nečistoty se usazují v obsypu a přečištěná voda odtéká spodním drenážním potrubím do kanalizace, vsaku anebo napojené retenční nádrže. Filtrační lože musí být z tříděného stálého materiálu (obvykle štěrku nebo písku) o doporučeném průměru zrn 4mm až 8mm - náplň filtru není součástí výrobku. Zemní pískový filtr se usazuje na vytrdlou železobetonovou desku a za současného plnění štěrkem a praným pískem se obsypává zeminou. Nad horní část filtru se přes celou plochu rozprostře geotextílie , tak aby přesahovala na každou stranu filtru . Geotextílie se následně zasype požadovanou vrstvou zeminy. Náplň zemního filtru je měněna v závislosti na stupni znečištěné odpadní vody vytékající ze septiku - orientačně po 10-ti až 15-ti letech. Zemní pískový filtr není vhodný do míst s výskytem vyšší hladiny spodní vody, neboť odchozí odpadní voda by se neměla na pozemku kam vsakovat, docházelo by k podmáčení pozemku a zemní filtr by byl neúčinný.

Průměr nátoku a odtoku zemního pískového filtru je pouze DN 100, horní hrana nátoku je umístěna 7cm od horní hrany, spodní hrana odtoku je umístěna 2cm od spodní hrany ZPF.

Při dodání objednaného produktu zákazník automaticky obdrží:

  • Protokol o nepropustnosti
  • Prohlášení o shodě
  • Záruční list
  • Montážní návod

Nejste si jisti jaký typ a velikost nádrže, jímky nebo septiku zvolit ? Klikněte zde
Jak probíhá doručení a předání ? Klikněte zde

Ke stažení

Návod k použití

Tato karta výrobku je chráněna autorským zákonem, včetně textu, obrázků, nebo jejich částí. Toto dílo nesmí být bez souhlasu užíváno. © 2018 plastove-nadrze.com

Výrobce Mravecplast
Země původu Česká republika
Jakost 1
Materiál Nerecyklovaný polypropylen
Umístění Podzemní
Objem 4.9
Výška 1.2 m
Vnější průměr 1.4 m
Šířka 1.2 m
Výztuha 10 cm
Hmotnost 34 kg
Distribuce CZ
Délka 3.4 m


Kategorie Výrobci

Provozovatel webu, Martin Mravec, se sídlem Tyršova 194, 675 21 Okříšky, IČ: 60405589, jako správce osobních údajů, zpracovává na tomto webu cookies potřebné pro fungování webových stránek a pro analytické účely a v případě Vašeho souhlasu také pro personalizaci reklam. Přečtěte si Zásady souborů cookies.

Souhlasím