Samonosná vodoměrná šachta kruhová výška 1.3 m je vyráběna jako podzemní plastová "suchá" nádrž a slouží pro umístění vodoměru v nezámrzné hloubce. Je řešením pro rodinné domy s vodoměrem mimo dům a pro liniové stavby vodovodů. Konstrukce plastové vodoměrné šachty zajišťuje kvalitní ochranu a dobrou přístupnost vodoměru po celý rok. Je vyrobena z nerecyklovaných polypropylenových desek I. jakosti a je určená do míst bez výskytu spodní vody a vysokého obsahu jílu. Tento typ šachty není dovoleno zatěžovat žádnými vnějšími tlaky z jakékoli strany, které mohou být způsobeny například vodou nebo blízkostí příjezdových cest a komunikací! Po instalaci do země a následném obsypu je pouze pochozí.

Šachta zajišťuje nosnost do maximální výšky zeminy 30 cm. Je opatřena revizním otvorem a protiskluznými nášlapy. V šachtě jsou zhotoveny prostupy dle požadavků zákazníka, které jsou opatřeny těsnícími průchodkami pro zajištění vodotěsnosti šachty. Zamykací víko a zvýšení komínku lze přiobjednat v sekci příslušenství. Vodoměrnou šachtu usazujte na vytvrdlou železobetonovou základovou desku o síle 15 cm. Následně proveďte napojení na vodovodní řád včetně utažení vodotěsných prostupů a instalujte vodoměr.

Kvůli zajištění tvarové stálosti a plné funkčnosti šachty doporučujeme před samotným obsypem instalaci dočasných vnitřních vzpěr, které se odstraní až po sednutí zeminy (obsypu). Šachtu rovnoměrně obsypávejte přesátou zeminou nebo pískem až do úrovně terénu. Revizní komín by měl vystupovat nad úroveň terénu zhruba 10cm a to z důvodu zamezení vniknutí povrchových vod do šachty.

Při dodání objednaného produktu zákazník automaticky obdrží:

 

  • Protokol o nepropustnosti
  • Prohlášení o shodě
  • Záruční list
  • Montážní návod

Ke stažení

Návod k použití

Tato karta výrobku je chráněna autorským zákonem, včetně textu, obrázků, nebo jejich částí. Toto dílo nesmí být bez souhlasu užíváno. © 2018 plastove-nadrze.com

Výrobce Mravecplast
Země původu Česká republika
Jakost 1
Materiál Nerecyklovaný polypropylen
Kategorie Samonosná
Umístění Podzemní
Výška 1.3 m
Vnitřní průměr 1.2 m
Vnější průměr 1.4 m
Výška komínku 20 cm
Průměr komínku 60 cm
Výztuha 10 cm
Hmotnost 38 kg
Distribuce CZ


Kategorie Výrobci

Provozovatel webu, Martin Mravec, se sídlem Tyršova 194, 675 21 Okříšky, IČ: 60405589, jako správce osobních údajů, zpracovává na tomto webu cookies potřebné pro fungování webových stránek a pro analytické účely a v případě Vašeho souhlasu také pro personalizaci reklam. Přečtěte si Zásady souborů cookies.

Souhlasím