Nádrž na dešťovou vodu k obetonování hranatá 4 m³ je vyrobena z nerecyklovaných polypropylenových desek I. jakosti a je určená do míst bez výskytu spodní vody a vysokého obsahu jílu. Tyto nádrže jsou vhodné do míst s vyšším statickým zatížením nebo do míst, kde není možno použít samonosnou nádrž. Statiku nádrže nezajišťuje její konstrukce, ale beton. Usazujeme na vytvrdlou železobetonovou desku. V případě většího statického zatížení v okolí (pohyb nákladních automobilů) je nutné obetonování konzultovat se statikem, který navrhne zhotovení betonového věnce okolo nádrže.

Do výztuhy nádrže jsou provrtány otvory na protažení ocelového drátu nebo roxoru (není součástí dodávky). Nádrž je vybavena víkem o síle 8 mm.  Je opatřena revizním otvorem, který slouží ke kontrole dosažené hladiny v nádrži. Pro snadnou manipulaci je výrobek opatřen na horní straně úchyty. Zamykací víko a zvýšení revizního komínku lze přiobjednat v sekci příslušenství k jímkám a septikům.

Nádrž usazujte na vytvrdlou železobetonovou základovou desku o síle 10 - 15 cm. Po usazení a připojení potrubí se za stálého připouštění vody obsypává betonem, přičemž hladinu vody udržujte minimálně 20 - 30 cm nad výškou zásypu. Z horní strany musí beton s ocelovou výztuhou přesahovat rozměry nádrže. Vodu z nádrže odčerpávejte až po sednutí betonu.

Nádrž je opatřena standardně nátokem a bezpečnostním přepadem o průměru DN 110/100, volitelně DN 125/120, DN 160/150. V případě zájmu o jinou dimenzi potrubí uveďte požadavek do poznámky v objednávce.

Při dodání objednaného produktu zákazník automaticky obdrží:

  • Protokol o nepropustnosti
  • Prohlášení o shodě
  • Záruční list
  • Montážní návod

Nejste si jisti jaký typ a velikost nádrže, jímky nebo septiku zvolit? Klikněte zde

Jak probíhá doručení a předání? Klikněte zde

Ke stažení

Návod k použití

Tato karta výrobku je chráněna autorským zákonem, včetně textu, obrázků, nebo jejich částí. Toto dílo nesmí být bez souhlasu užíváno. © 2018 plastove-nadrze.com

Výrobce Mravecplast
Země původu Česká republika
Jakost 1
Materiál Nerecyklovaný polypropylen
Kategorie K obetonování
Umístění Podzemní
Objem 4
Výška 1.5 m
Vnější průměr 1.5 m
Šířka 1.5 m
Výška komínku 20 cm
Průměr komínku 60 cm
Výztuha 10 cm
Hmotnost 81 kg
Distribuce CZ
Délka 1.8 m


Kategorie Výrobci

Provozovatel webu, Martin Mravec, se sídlem Tyršova 194, 675 21 Okříšky, IČ: 60405589, jako správce osobních údajů, zpracovává na tomto webu cookies potřebné pro fungování webových stránek a pro analytické účely a v případě Vašeho souhlasu také pro personalizaci reklam. Přečtěte si Zásady souborů cookies.

Souhlasím