Zemní pískový filtr

Zemní pískový samonosný filtr je podzemní zařízení s rozvodným potrubím sloužící jako druhý stupeň čištění splaškových vod. Je opatřen nátokovým a odtokovým potrubím, Zpravidla je instalován za tříkomorový septik. Za pískový filtr je možné napojit retenční nádrž, která přečištěnou vodu zachytí pro potřeby závlahy zahrady, mytí nářadí, případně opětovného použití v RD např. na splachování WC. Vyrábíme pouze z materiálu první jakosti. Nepoužíváme recyklovaný tmavý polypropylen. Připomínáme že, ke stavbě septiku s pískovým fitlrem je zapotřebí stavební povolení a k vypouštění vod je potřeba souhlas příslušného vodoprávního úřadu.


Princip přečištění odchozích vod spočívá v protékání vody drenážním potrubím, které je obsypáno pískem a štěrkem o různé hrubosti, nečistoty se usazují v obsypu a přečištěná voda odtéká spodním drenážním potrubím do kanalizace, vsaku anebo napojené retenční nádrže. Filtrační lože musí být z tříděného stálého materiálu (obvykle štěrku nebo písku) o doporučeném průměru zrn 4mm až 8mm - náplň filtru není součástí výrobku. Zemní pískový filtr se usazuje na vytrdlou železobetonovou desku a za současného plnění štěrkem a praným pískem se obsypává zeminou. Nad horní část filtru se přes celou plochu rozprostře geotextílie , tak aby přesahovala na každou stranu filtru . Geotextílie se následně zasype požadovanou vrstvou zeminy. Náplň zemního filtru je měněna v závislosti na stupni znečištěné odpadní vody vytékající ze septiku - orientačně po 10-ti až 15-ti letech. Zemní pískový filtr není vhodný do míst s výskytem vyšší hladiny spodní vody, neboť odchozí odpadní voda by se neměla na pozemku kam vsakovat, docházelo by k podmáčení pozemku a zemní filtr by byl neúčinný.Průměr nátoku a odtoku zemního pískového filtru je pouze DN 100. Horní hrana nátoku je umístěna 7cm od horní hrany, spodní hrana odtoku je umístěna 2cm od spodní hrany ZPF.Výhody zemního pískového filtru

  • snadná instalace
  • cenová dostupnost
  • dlouhodobá životnost
  • 100% vodotěsnost
  • bezúdržbový provoz
  • bez nutnosti elektroinstalace

 

Tato karta je chráněna autorským zákonem včetně textu nebo jeho částí. Toto dílo nesmí být bez souhlasu užíváno.
© 2018 plastove-nadrze.com

Kategorie Výrobci

Provozovatel webu, Martin Mravec, se sídlem Tyršova 194, 675 21 Okříšky, IČ: 60405589, jako správce osobních údajů, zpracovává na tomto webu cookies potřebné pro fungování webových stránek a pro analytické účely a v případě Vašeho souhlasu také pro personalizaci reklam. Přečtěte si Zásady souborů cookies.

Souhlasím