Nádrž na dešťovou vodu

Nádrže na dešťovou vodu jsou řešeny jako podzemní uzavřené nádoby, které jsou opatřeny nátokovým potrubím a bezpečnostním přepadem. Abychom našim výrobkům mohli zajistit co nejvyšší kvalitu a nejdelší životnost, používáme k výrobě pouze materiál první jakosti. Nepoužíváme recyklovaný černý plast. Nádrže Vám mohou ušetřit téměř polovinu výdajů za vodu v domácnosti. Díky dotačním programům jejich popularita neustále stoupá. Retenční nádrž na vodu se často usazuje za septik anebo v případě požadavku na přečištěnou odpadní vodu, za zemní pískový filtr s následným možným využitím vody i v domácnosti. Voda z těchto nádrží najde svoje využití nejen při zalévání zahrady, ale například i při splachování toalety nebo při praní prádla, kde je měkká voda žádaná. Retenční podzemní nádrž na dešťovou vodu má oproti nadzemní nádrži velkou výhodu v tom, že skladovaná voda je podstatně chladnější a můžete ji využít i v domě. Při vyšších teplotách totiž hrozí množení nežádoucích bakterií a voda se tzv. kazí. Ukrytí retenční nádrže pod zem je nejen praktické, ale i estetické.

 


Vzorec pro výpočet optimálního obsahu akumulační nádrže:

V= (s.P.f)/d

V   potřebný objem
s   roční úhrn srážek v dané lokalitě
P   plocha střechy
f   koeficient odtoku, pro ploché střechy je udáván 0,6-0,7, šikmé střechy 0,75-0,8
d   koeficient požadované zásoby vody v nádrži na dny – běžně udáváno 14 dní období bez deště

 

Nádrže na dešťovou vodu vyrábím v těchto variantách :

 

Nádrže na dešťovou vodu samonosné

Všechny samonosné retenční nádrže na vodu rozhodně nepoužívejte do míst s výskytem spodní vody a jílu! Nádrž usazujeme na vytvrdlou železobetonovou desku. Tento typ nádrže není dovoleno zatěžovat žádnými vnějšími tlaky z jakékoli strany, které mohou být způsobeny například vodou nebo blízkostí příjezdových cest a komunikací! Po instalaci do země a následném obsypu je pouze pochozí.

 

Nádrže na dešťovou vodu k obetonování

Tyto nádrže na vodu jsou vhodné do míst s vyšším statickým zatížením nebo do míst, kde není možno použít samonosnou verzi. Nepoužívejte do míst s výskytem spodní vody a jílovité půdy. Statiku nádrže nezajišťuje její konstrukce, ale beton. Nádrž usazujeme na vytvrdlou železobetonovou desku. V případě většího statického zatížení v okolí (pohyb nákladních automobilů) je nutné obetonování konzultovat se statikem, který navrhne zhotovení betonového věnce okolo nádrže.

 

Nádrže na dešťovou vodu dvouplášťové kruhové

Tyto nádrže jsou určeny do míst s výskytem spodní vody a jílovité půdy. Vyztužený plášť výrobku slouží jako takzvané ztracené bednění. Oproti výrobkům určeným k obetonování a samonosným produktům obsahuje dvouplášťová nádrž na vodu na vnější spodní straně žebra, která se spolu s protaženými ocelovými pruty usadí do měkkého betonu o minimální síle 15 cm, který se nechá vytvrdnout. Vybetonováním vnitřního mezipláště získáme nádrž se statickými vlastnostmi betonových nádrží jako je např. únosnost, odolnost proti tlaku zeminy.

 

Tato karta je chráněna autorským zákonem včetně textu nebo jeho částí. Toto dílo nesmí být bez souhlasu užíváno.
© 2018  plastove-nadrze.com

Kategorie Výrobci

Provozovatel webu, Martin Mravec, se sídlem Tyršova 194, 675 21 Okříšky, IČ: 60405589, jako správce osobních údajů, zpracovává na tomto webu cookies potřebné pro fungování webových stránek a pro analytické účely a v případě Vašeho souhlasu také pro personalizaci reklam. Přečtěte si Zásady souborů cookies.

Souhlasím