Jak vybrat vhodnou nádrž?

Nejprve se zamyslete nad tím, k jakému účelu má nádrž sloužit. Potřebujete nádrž na odpadní vodu nebo potřebujete skladovat dešťovou vodu? Jaký je rozdíl mezi jímkou a septikem? Bude se jednat o retenční nádrž bez odtoku nebo je možnost připojení na kanalizaci? Do jakého podloží budete podzemní  nádrž umísťovat? 

 

1) Nádrže na odpadní vodu

 

1a) Jímka neboli žumpa

jedná se o nádrž bez odtoku pro dočasné shromažďování odpadních vod. Je vhodná v případě, kdy nádrž nelze napojit na kanalizaci. Nevýhodou je, že musíte opakovaně zajišťovat vyprazdňování jímky fekálním vozem. Do žump se přivádí výhradně odpadní splaškové vody. Nesmí se do nich přivádět povrchové, srážkové, pramenité, podzemní nebo chladicí vody či kondenzované vody. Jímky podle způsobu instalace vybírejte s ohledem na typ podloží.

 

Jímky samonosné Jímky k obetonování Jímky dvouplášťové

 

1b) Tříkomorový septik

je vícekomorová nádrž s nátokem a odtokem sloužící ke skladování kalu a odpadní vody. Jedná se o  první stupeň čištění splaškových vod. Odpadní voda postupně přetéká z komory do komory. V každé komoře probíhá sedimentace pevných částí kalu. Malá část sedimentu zůstává v septiku pro následný vývoz fekálním vozem. Dlouhodobě snižujete provozní náklady spojené s vyvážením kalu. Vyžaduje stavební povolení vydávané stavebním úřadem. Septiky podle způsobu instalace vybírejte s ohledem na typ podloží.

 

Septik samonosný Septik k obetonování Septik dvouplášťový

 

 

 

2) Nádrže na dešťovou vodu

jsou opatřeny nátokovým potrubím a bezpečnostním přepadem. Mohou ušetřit téměř polovinu výdajů za vodu v domácnosti. Díky dotačním programům jejich popularita neustále stoupá. Retenční nádrž na vodu se často usazuje za septik. V případě požadavku na přečištěnou odpadní vodu, za zemní pískový filtr s následným možným využitím vody i v domácnosti. Nádrže podle způsobu instalace vybírejte s ohledem na typ podloží.

 

Nádrž samonosná Nádrž k obetonování Nádrž dvouplášťová

 

 

 

3) Zemní pískový filtr

 je podzemní zařízení s rozvodným potrubím sloužící jako druhý stupeň čištění splaškových vod. Princip přečištění odchozích vod spočívá v protékání vody drenážním potrubím, které je obsypáno pískem a štěrkem o různé hrubosti. Nečistoty se usazují v obsypu a přečištěná voda odtéká spodním drenážním potrubím do kanalizace, vsaku anebo napojené retenční nádrže. 

 

Zemní pískový filtr

 

4) Vodoměrná šachta 

je vyráběna jako podzemní plastová suchá nádrž a slouží pro umístění vodoměru v nezámrzné hloubce. Je řešením pro rodinné domy s vodoměrem mimo dům a pro liniové stavby vodovodů. Konstrukce plastové vodoměrné šachty zajišťuje kvalitní ochranu a dobrou přístupnost vodoměru po celý rok. Součástí šachty je revizní komín, který je opatřen víkem (za příplatek vyrobíme i zamykací verzi poklopu), dále protiskluzové nášlapy. Do šachty je možno umístit více vodoměrů.

 

Vodoměrné šachty

 

 

Potřebujete poradit? Nebojte se zeptat!

 

Kontaktní email pro ČR a SR                                     
info@plastove-nadrze.com
   
Kategorie Výrobci

Provozovatel webu, Martin Mravec, se sídlem Tyršova 194, 675 21 Okříšky, IČ: 60405589, jako správce osobních údajů, zpracovává na tomto webu cookies potřebné pro fungování webových stránek a pro analytické účely a v případě Vašeho souhlasu také pro personalizaci reklam. Přečtěte si Zásady souborů cookies.

Souhlasím